(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 20:08

Motocykl Kawasaki ZR7 (Nr 2756388)

Marka i model:

Kawasaki ZR7

Waga w kg (łączna):

220.00

Dystans: 1450.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Włodawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gmina Falkenberg, Szwecja

Termin elastyczny