(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 18:42

Motocykl Mińsk 125 1989 r.

(Nr 2120712)

Marka i model:

Mińsk 125 1989 r.

Waga w kg (łączna):

110.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 420.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Strzelin, 57-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radzymin, 05-250, Polska

Termin elastyczny