(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motocykl - Monachium-Kraków (Nr 4726956)

Motocykl - Monachium-Kraków

Marka i model:

Suzuki GSF600

Waga w kg (łączna):

220.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 914.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.