(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-09-13 10:02

motocykl sportowy (Nr 3233686)

motocykl sportowy

Marka i model:

suuzki gsxr600

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 142.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Człuchów, 77-300, Polska

13 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

13 wrz 2018