(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-31 23:32

Motocykl Triumph Tiger 1200

(Nr 2340488)
Motocykl Triumph Tiger 1200

Marka i model:

Triumph Tiger Explorer 1200

Waga w kg (łączna):

280.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 3321.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

15 sie 2018

Adres i termin dostawy

Lizbona, Portugalia

Termin elastyczny