(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-24 10:58

motocykl turystyczny (Nr 1919371)

motocykl turystyczny

Marka i model:

nieznany

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 303.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Nowa Wieś Wielka, 86-060, Polska

Od 25 lip 2017 do 26 lip 2017

Adres i termin dostawy

Warszawa, 01-221, Polska

Termin elastyczny