(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 23:16

motocykl ural z wózkiem bocznym

(Nr 2406876)

Marka i model:

ural M61 z wózkiem bocznym,wymiaryL = 2400mm, SZER=1650mm,wysokość=1060mm

Waga w kg (łączna):

370.00

Dystans: 2012.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Koszalin, 75-137, Polska

14 lip 2018

Adres i termin dostawy

Dublin, Irlandia

Od 1 sie 2018 do 25 sie 2018