(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 09:46

Motocykl wsk 125 (Nr 2743840)

Motocykl wsk 125

Marka i model:

Wsk 125

Waga w kg (łączna):

105.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2703.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kąkolówka, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Aberdeen, Wielka Brytania

Termin elastyczny