(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motocykl XRV 750 AT (Nr 3132602)

Marka i model:

Honda XRV 750 Africa Twin

Waga w kg (łączna):

220

Budżet zlecenia [zł]:

399

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 760.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Żołynia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Chojnice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.