(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

motocykl z Kolonii - Niemcy (Nr 251477)

motocykl z Kolonii - Niemcy

Marka i model:

Suzuki

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 864.10 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Kolonia, 51143

Od 22 sty 2015 do 28 sty 2015

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno, 62-200

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.