(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-26 09:49

Motocykle 1 lub 2

(Nr 2242026)
Motocykle 1 lub 2

Marka i model:

Suzuki bandit i Derbi gp 1

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Dystans: 1995.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Szczecin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Canet de Mar, 08360, Hiszpania

Termin elastyczny