(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-24 11:24

motocykle gabarutów BMW GS 1200 - 4szt. oraz samochód Jeep Wrangler Rubikon

(Nr 2241255)
motocykle gabarutów BMW GS 1200 - 4szt. oraz samochód Jeep Wrangler Rubikon

Marka i model:

Jeep Wrangler , Suzuki V-strom DL1000 , BMW GS 1200, Yamaha Midnght Star 1300, Kawasaki Versis

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2576.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tbilisi, Gruzja

9 cze 2018