Motocykle klasy adventure - 4szt w tą i z powrotem. (Nr 5215998)

Motocykle klasy adventure - 4szt w tą i z powrotem.

Marka i model:

Honda VFR1200, BMW GS1200

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2051.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chojnice

24 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Kampania, Naples

1 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.