Motomel custom 200 (Nr 7375255)

Motomel custom 200
Waga
Sztuk
Motomel custom 200
Długość
225 cm
156 kg
1
Łączna waga:
156 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Ciudad Autónoma De Buenos Aires, Buenos Aires

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Rome

Od 10 lut 2021 do 8 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.