(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-26 22:32

motor

(Nr 2117508)
motor

Marka i model:

choper

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 255.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Płock, Polska

27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Chlewice, 29-130, Polska

27 paź 2017