(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-30 22:49

Motor

(Nr 2337168)
Motor

Marka i model:

Suzuki m109r

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3097.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Termin elastyczny