Motor (Nr 5273886)

Motor

Marka i model:

Romet RCR

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2114.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chojnice

Od 22 lis 2019 do 23 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

Od 25 lis 2019 do 29 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.