(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motor boat Bavaria Sport 32 (Nr 7606623)

Motor boat Bavaria Sport 32
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Motor boat Bavaria Sport 32
1000 x 330 x 320 cm
5500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
5500 kg
Dystans
1596 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chorwacja, Żupania Szybenicko-Knińska, Szybenik

Od 6 kwi 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kamień Pomorski

Od 8 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Aby zdobyć najlepszą wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać właściwą naczepę i spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, gdy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze jachtu jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, należy wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na łodzi. Wszelkie elementy, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu jachtu
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są głównie od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy przewozie jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.