(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-05 00:55

Motor cbr f3

(Nr 2256987)
Motor cbr f3

Marka i model:

Honda cbr f3

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1393.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Widacz, 36-230, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maasmechelen, 3630;3631, Belgia

Termin elastyczny