(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 20:02

motor de un coche

(Nr 2256405)

Marka i model:

bmw

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2452.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Carretera de Valencia de Alcántara a Badajoz, Hamburg, 20095, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Badajoz, Hiszpania

Termin elastyczny