Motor Honda Africa twin (Nr 6461915)

Motor Honda Africa twin

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

250

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6706.00 km

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kłaj

30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.