(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 04:38

Motor scooter

(Nr 2996164)
Motor scooter

Marka i model:

Sym symphony 50

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 5534.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Aszdod, Izrael

Termin elastyczny