(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motor suzuki (Nr 6070523)

Motor suzuki

Marka i model:

Suzuki

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 825.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Brabant, Heusden

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.