(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 21:28

Motor suzuki boulevard c 90 (Nr 2756696)

Motor suzuki boulevard c 90

Marka i model:

Suzuki boulevard c90

Waga w kg (łączna):

340.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2985.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 16 lip 2018 do 23 lip 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Od 30 lip 2018 do 1 sie 2018