(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-09-03 17:13

Motor Yamaha Drag Star (Nr 2005235)

Marka i model:

Yamaha Dragstar

Waga w kg (łączna):

240.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 553.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Niewiesze

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny