(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-30 03:45

Motorbike

(Nr 2333752)

Marka i model:

Honda fire blade

Waga w kg (łączna):

250.00

Dystans: 3740.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, 10431, Wielka Brytania

27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Rodos, 85100, Grecja

2 kwi 2018