(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 13:06

Motorbike

(Nr 3000416)
Motorbike

Marka i model:

Suzuki TL1000r

Waga w kg (łączna):

192.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1446.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Toulouse, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Middlewich, CW10, Wielka Brytania

Termin elastyczny