(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 18:04

Motorbike Honda cl350 scrambler

(Nr 2411788)
Motorbike Honda cl350 scrambler

Marka i model:

Honda cl350 scrambler

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1536.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wenecja, Włochy

Termin elastyczny