(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motorboot auf neuem Hänger (Nr 5469116)

Motorboot auf neuem Hänger

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1396.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Traben-Trarbach

7 mar 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Split-Dalmatia County, Sevid

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi motorowej uzależniony jest zazwyczaj od wymiaru i wagi łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena przewozu małej łodzi z silnikiem to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast koszt przewozu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 do 3 zł/km. Koszt przewozu niewielkich, lekkich łodzi wędkarskich zaczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi około 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kg na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 złotych, czyli 1,20 zł/km. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) zapłacono 550 złotych, zatem 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kg na trasie Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi wypadałoby sprawdzić, czy gabaryty podane przez producenta to realne wymiary łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wskazuje punt, w jakim łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

W trakcie transportu łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych tras i omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie powinna przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być przewożona drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, a także czy posiadają w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.