(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-01 11:44

Motorcycle

(Nr 2341380)
Motorcycle

Marka i model:

Yamaha SR 500

Waga w kg (łączna):

160.00

Dystans: 1404.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kolonia, 50667, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rzym, Włochy

Termin elastyczny