(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 13:01

Motorcycle (Nr 2404700)

Marka i model:

Suzuki sv650

Waga w kg (łączna):

165.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1631.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ulica Josipa Eugena Tomića, Zagrzeb, 10000, Chorwacja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biggin Hill, TN16 3BE, Wielka Brytania

Termin elastyczny