(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 21:15

motorcycle

(Nr 2406572)
motorcycle

Marka i model:

honda cb400

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3792.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

County Dublin, BT92 7FU, Irlandia

1 maj 2018

Adres i termin dostawy

Ateny, 10431, Grecja

Termin elastyczny