(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 19:04

Motorcycle

(Nr 2418264)
Motorcycle

Marka i model:

Honda X4

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1828.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Brno, 62800, Czechy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Manchester, Wielka Brytania

Termin elastyczny