(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 19:23

motorcycle (Nr 2644248)

motorcycle

Marka i model:

Triumph Bonneville

Waga w kg (łączna):

230.00

Dystans: 2097.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Neapol, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, NW6 6TG, Wielka Brytania

Termin elastyczny