(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 16:26

Motorcycle

(Nr 3006944)
Motorcycle

Marka i model:

1999 Pan European ST1100

Waga w kg (łączna):

298.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3762.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Courtman Road, Stanwick, NN9 6TG, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

San Bartolomé de Tirajana, 35100, Hiszpania

22 gru 2018