(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-25 08:01

motorcycle

(Nr 3009344)
motorcycle

Marka i model:

Vespa GTS 300 ABS

Waga w kg (łączna):

158.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Denver, Stany Zjednoczone

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rotterdam, Holandia

Termin elastyczny