Motorcycle BMW R1200R (Nr 4529437)

Motorcycle BMW R1200R

Marka i model:

BMW R1200R

Waga w kg (łączna):

300

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Chiny, Pekin, Pekin

27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.