(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 13:01

Motorcycle Lithuania - Scotland, UK

(Nr 3005864)

Marka i model:

Kawasaki ZX6R stunt bike

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2719.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rygos gatvė 6, Wilna, Litwa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Edynburg, Wielka Brytania

Termin elastyczny