(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 16:31

Motorcycle vfr800

(Nr 2643696)

Marka i model:

Honda vfr 800

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 85.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rijkevorsel, 2310, Belgia

8 maj 2018

Adres i termin dostawy

Ville de Bruxelles - Stad Brussel, 1000, Belgia

Termin elastyczny