(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 13:48

Motorower

(Nr 2643300)
Motorower

Marka i model:

Zipp pro 50

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 153.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ełk, 19-300, Polska

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

4 maj 2018