(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 15:19

Motorower

(Nr 2643496)

Marka i model:

Zumico GR 200

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 318.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mysłowice, Polska

4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Przemyśl, Polska

Termin elastyczny