(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

motorower ogar 50t-1 (Nr 7036037)

motorower ogar 50t-1
Waga
Sztuk
motorower ogar 50t-1
Długość
150 cm
110 kg
1
Łączna waga:
110 kg
Dystans
412 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Wyłazy

14 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Mysłowice

23 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.