(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 16:41

motorower trzykołowy

(Nr 2405568)
motorower trzykołowy

Marka i model:

piaggio 50cm bickup

Waga w kg (łączna):

170.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 745.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Od 22 lut 2018 do 1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Świnoujście, Polska

Termin elastyczny