(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-04-30 10:32

motorówka (Nr 2645892)

motorówka

Długość [m]:

5.5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 1395.00 km

Transport jachtów

    Kiedy chcemy otrzymać najlepszą wycenę za przewóz jachtu, należy podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie parametry można dostać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę i spełnić formalne wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

    W przypadku, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze łodzi żaglowej jest istotna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, warto wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na łodzi. Wszystkie rzeczy, które pozostały na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu żaglówki
    Koszty transportu żaglówki zależne są głównie od rozmiarów i ciężaru żaglówki, a także od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Makarska, 21300, Chorwacja

Termin elastyczny