(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motorowka 1 lub 2szt, załadunek dźwigiem 6x2,20m i 4x1,80mm (Nr 5649911)

Motorowka 1 lub 2szt, załadunek dźwigiem 6x2,20m i 4x1,80mm

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

900

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1196.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Lausanne

Od 22 cze 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 22 cze 2020 do 31 lip 2020


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Żeby dostać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie dane można dostać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od krańca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne wymogi dyktowane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeśli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest transportowana (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na łajbie. Wszelkie przedmioty, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu łodzi żaglowej
Ceny transportu łodzi żaglowej uzależnione są przede wszystkim od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, a także od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za przewóz jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.