(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motorówka do 5 metrów z przyczepka (Nr 4154974)

Długość [m]:

4.7

Szerokość [m]:

1.7

Wysokość [m]:

1.3

Waga w kg (łączna):

150

Dystans: 1282.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Meulebeke

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi z silnikiem zależy przede wszystkim od gabarytu i wagi łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Cena przewozu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast cena przewozu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 złotych za kilometr. Cena transportu małych, nieciężkich łodzi wędkarskich zaczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego wynosi około 0,80 zł/km.

Na przykład, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kg na trasie Olsztyn – Jasło (552 km) cena wyniosła 649 złotych, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kg na trasie z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 kilometry) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze aż 700 kilogramów na trasie Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 kilometry) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Nim wycenimy transport łodzi warto sprawdzić, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wyznacza punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mało uczęszczanych dróg i omijanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie powinna być większa niż 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy posiadają w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.