(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-27 06:49

Motorrad

(Nr 2242920)
Motorrad

Marka i model:

Csepel 100/48

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Belluno, 32100, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sankt Gallenkirch, 6791, Austria

Termin elastyczny