(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 23:50

Motorrad (Nr 2419200)

Motorrad

Marka i model:

Simson s50

Waga w kg (łączna):

79.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tallinn, Estonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny