(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-27 08:59

motorrad

(Nr 2419648)
motorrad

Marka i model:

ducati desert sled

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Grafing bei München, 85567, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Digne-les-Bains, 04000, Francja

Termin elastyczny