(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 21:26

Motorrad

(Nr 2641936)

Marka i model:

Yamaha r1 2006

Waga w kg (łączna):

196.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kassel, Niemcy

18 cze 2018

Adres i termin dostawy

Stambuł, Turcja

Termin elastyczny